Zasadi drvo, ne budi panj!

Akcija sadnje drveća započela je kao građanska inicijativa pod nazivom Zasadi drvo, ne budi panj! Potaknuta je idejom da svatko može zasaditi stablo i tako pridonijeti poboljšanju vlastite životne okoline, ali i borbi protiv klimatskih promjena. Aktivnosti su započele u listopadu 2019. kao trodnevna akcija kojim su građani, ustanove, udruge i tvrtke, samostalno ili u suradnji s lokalnom zajednicom, diljem Hrvatske sadili drveće. U ožujku ove godine aktivnosti su nastavljene kroz kampanju Tjedan kolektivne sadnje stabala u Hrvatskoj 2021. na lokalnoj, regionalnoj i nacionalnoj razini u Republici Hrvatskoj.

Učenici naše škole često sudjeluju u ekološkim aktivnostima na području Grada. Ove godine sudjelovali su u sadnji drveća u centru grada koju je organizirala je Turistička zajednica u suradnji s tvrtkom Novokom. U aktivnosti su sudjelovali učenici prvog razreda gimnazije u pratnji profesorice biologije Tihane Drinjak, te knjižničarke Gordane Grabovac. Učenici su svoja teoretska znanja o ekologiji upotpunili praktičnim aktivnostima. Tijekom akcije na licima naših učenika ogledalo se zadovoljstvo jer su na ovaj način datl svoj doprinos zelenijem planetu.

Sva zasađena stabla digitalno se vizualiziraju i mogu se vidjeti na poveznici: https://panj.crogis.hr/

Gordana Grabovac, dipl. knjiž,

stručni suradnik mentor