Literarni uspjeh učenice Patricije Šep

U Godini čitanja i u povodu 30. obljetnice početka Domovinskog rata u Republici Hrvatskoj, a s namjerom poticanja čitanja i pisanja kratkih priča o Domovinskom ratu uz očuvanje sjećanja i promicanja vrijednosti Domovinskog rata, Ministarstvo hrvatskih branitelja objavilo je zbirku Priče iz Domovinskog rata iz pera srednjoškolaca. Zbirka je to najboljih kratkih priča iz prva dva javna poziva za dodjelu nagrade za najbolju kratku priču o Domovinskom ratu za učenike srednjih škola u Republici Hrvatskoj. U zbirku je uvršteno 58 kratkih priča koje su 2019. i 2020. godine ušle u zadnji krug vrednovanja.

Naša učenica Patricia Šep, danas maturantica smjera ekonomist, na poticaj mentorice Danijele Pauković napisala je priču Pronađene duše. Priča je, uz sve tražene dokumente, poslana, i nakon dvije godine objavljena u zbirci. Ne treba posebno isticati koliko smo svi ponosni na Patricijin uspjeh. Nadamo se da je ovo samo njezin prvi korak na putu koji će je povesti u književno stvaranje.

Čestitamo od srca!

Danijela Pauković, prof. mentor