30 godina od tragičnog dana

4. listopada 1991. godine, točno u podne, zrakoplovi JNA-e svoj smrtonosni teret izbacili su na samo središte Novske.

Od ispaljenih raketa poginulo je 11, a teško su ranjena 23 branitelja i civila. Sve se dogodilo iznenada, nakon prestanka zračne uzbune, kada su građani i branitelji izašli iz skloništa.

Komemorativnome skupu, u spomen na taj dan i čuvanje sjećanja na poginule u Domovinskom ratu, prisustvovali su naši učenici 2.e i 2.g razreda u pratnji profesorice Ksenije Bakran Kovačević. Svijeću za poginule branitelje i civile zapalila je naša ravnateljica Nikolina Fijačko Filipović.

Obilježavanjem ovog datuma započinjemo niz tužnih obljetnica vezanih uz Domovinski rat.

Ksenija Bakran Kovačević, prof.