Obilježili smo Svjetski i Europski tjedan novca

U povodu Svjetskog i Europskog tjedna novca koji se ove godine obilježava od 22. ožujka do 26.ožujka 2021. godine ekonomisti naše škole pripremili su i organizirali izložbu s edukativnim materijalima. Cilj izložbe je podizanja razine financijske pismenosti  na zanimljiv način.

Financijsko obrazovanje omogućuje mladima i građanima stjecanje znanja, vještina, stavova i ponašanja potrebnih u svakodnevnom privatnom i poslovnom životu kako bi mogli donositi pravilne i odgovorne financijske odluke u budućnosti.

Učenici su izložbeni prostor uredili s kreativnim likovnim uradcima, istražili su zanimljivosti o novcu pod nazivom Jeste li znali? i izreke o novcu. Fotografije izložbe i učenika biti će objavljene u medijskom tisku 24sata.

Izložbu su organizirali i pripremili učenici koji su uključeni u školski projekt Financijsko opismenjavanje mladih s mentoricom Zdenkom Marton.