Svjetski dan pjesništva

U povodu obilježavanja Svjetskoga dana pjesništva (21. ožujka) u predvorju Srednje škole Novska postavljena je izložba zbirki pjesama naših zavičajnih pjesnika. Prema broju izloženih zbirki zaključujemo da je pjesnički izričaj u novljanskoj sredini zaista bogat.

Zato smo 19. ožujka ugostili novljansku pjesnikinju i slikaricu Danielu Vuković u knjižnici Srednje škole Novska. Susretu s pjesnikinjom i slikaricom prisustvovali su učenici 3.s razrednog odjela u organizaciji knjižničarke Gordane Grabovac i profesorice Danijele Pauković. Pridružila se i profesorica Sanja Ilinić koja je fotografirala događaj.

Svakako ističemo da ovakve susrete učenici vole jer im oni obogaćuju nastavni proces, a pružaju im i neprocjenjivo iskustvo.

Stoga od srca zahvaljujemo pjesnikinji na dolasku, ugodnom druženju, toploj atmosferi i razgovoru s našim učenicima!

Tekst: Danijela Pauković, prof.

Fotografije: Sanja Ilinić, prof.