S-E-E (Sun-Earth-Eratothenes) MMXVIII

S-E-E (Sun-Earth-Eratothenes) MMXVIII je zapravo nacionalni projekt nastavnika iz Srbije kojem smo se priključili zajedno s partnerima iz Bosne i Hercegovine, Sjeverne Makedonije, Austrije, Mađarske, Njemačke, Gruzije i Turske.

U našoj školi projkt je vodila nastavnica Gordana Divić.

Cilj projekta bio je obilježiti, tj. odraditi jesenski i proljetni Eratostenov eksperiment (izvršiti mjerenja u vrijeme ekvinocija i na račun tih mjerenja izračunati opseg Zemlje), a mi smo ga proširili i na razvijanje znanstvene svijesti kod učenika pa smo ih tako vodili na brojne "znanstvene" izlete (u Zagreb: Europska noć istraživača, Zvjezdarnica, Fakultet kemijskog inženjerstva i tehnologije, u Osijek: Festival znanosti, u Rijeku: Astronomski centar) te ih potaknuli da istraže više o Eratostenu.

Projekt smo uspješno odradili te dobili nacionalnu oznaku kvalitete.

TwinSpace projekta: https://twinspace.etwinning.net/70999/home