History of Math

Nakon dva projekta koji su bili opće prirode, došao je red na prvi projekt iz matematike. Kroz ovaj projekt učenici su u suradnji s učenicima iz Grčke (a pod budnim okom mentorica Tamare Tomić i Gordana Divić - osnivač) istražili povijest matematike od najranijeg razvoja civilizacije u Sumeru i Babilonu, preko Grčke, Arapske, Kineske i Indijske matematike do novovjekovnih matematičara koji su dali znatan doprinos razvoju matematike. Svoja istraživanja bilježili su word i powerpoint datotekama. Tako je nastala knjiga (dostupna online) Povijest matematike.

Rezultate svojih istraživanja učenici su u hodniku školu izložili u obliku plakata te su predstavili područje (ili matematičara) za koje su bili zaduženi na dan 10. obljetnice eTwinninga te na Županijskom stručnom vijeću nastavnika matematike Sisačko-moslavačke županije.

Projekt je bio iznimno uspješan: u Grčkoj je nagrađen nacionalnom nagradom, a u Hrvatskoj smo bili drugi u tijesnoj orbi za našu nacionalnu nagradu COMET.

Osim toga, projekt je okrunjen nacionalnim oznakama i europskom oznakom kvalitete.

TwinSpace: https://twinspace.etwinning.net/490/home