Večer matematike

Večer matematike projekt je Hrvatskog matematičkog društva čiji je cilj popularizacija matematike među mladima. Svake se godine priključuju brojne obrazovne ustanove na način da prvog četvrtka u prosincu organiziraju javni događaj s nekoliko matematičkih aktivnosti (radionice, predavanja, izložbe…). Večer matematike provodi se od 2013. godine.

Ove školske godine Srednja škola Novska organizirala je Večer matematike 6. prosinca 2018. zajedno s Osnovnom školom Novska u prostoru naše škole. Naša škola imala je rekordnih 24 aktivnosti. Organiziralo ju je i provodilo 55 učenika i 4 nastavnice (učenici: 1.g, 2.g, 3.g, 4.g i 4.e, nastavnice: Zdenka Marton, Lea Božić, Tea Preksavec i Gordana Divić). Imali smo oko 200 posjetitelja. Škola je vrvjela žamorom brojnih učenika, nastavnika i ostalih posjetitelja.

Posebnost ove Večeri matematike je što smo imali nekoliko aktivnosti kojima je temelj bila statistika. Takve smo aktivnosti imali zato što smo ove godine pokrenuli nacionalni eTwinning projekt „Statistika naša svagdašnja“ kroz koji nastojimo popularizirati statistiku te pripremiti učenike za natjecanje pod nazivom Statistička olimpijada. Spomenuti projekt mentoriraju nastavnice Gordana Divić, Lea Božić, Zdenka Marton i Ivana Došlović Pezić, a u njemu sudjeluju učenici 1.g, 3.g i 4.e.

Kako je bilo na Večeri matematike može se vidjeti na sljedećoj poveznici: https://www.youtube.com/watch?v=dhK9SgiRyj8 .

Gordana Divić, prof. savjetnik