I u mom gradu Vukovar svijetli

I ove godine u našoj školi podsjetili smo se na tužne dane sada već davne 1991. godine. Različitim aktivnostima sjetili smo se Vukovara, a i svih drugih ranjenih mjesta koja su pretrpjela razaranja tijekom Domovinskog rata.

Predstavnici naše škole, učenici 4.g i učenice 2.e razreda uz potporu udruga branitelja, 18. studenog 2018. posjetili su Vukovar i sudjelovali u koloni sjećanja. Posjet je bio vrlo emotivan i dirljiv, no nabijen nadom i pozitivnim vibracijama jer se u Vukovar slila mladost iz cijele Hrvatske. Poklonili smo se žrtvama i zapalili svijeće s nadom da njihova žrtva nije bila uzaludna. Posjet organizirale i vodile profesorice Ksenija Bakran Kovačević i Gordana Grabovac.

Ksenija Bakran Kovačević, prof.