Predstavljanje knjige ''U njedrima tišine''

Zbirka pjesama U njedrima tišine plod je višegodišnjeg rada umirovljenog profesora Srednje škole Novska, našeg sugrađanina i kulturnog djelatnika, Miroslava Lovčanina.

Zbirka je u organizaciji Ogranka Matice hrvatske u Novskoj i Srednje škole Novska predstavljena u petak 19. listopada 2018. u predvorju škole.

Predstavljanju su nazočili članovi obitelji i brojni uzvanici profesora Lovčanina. Knjigu je predstavila umirovljena profesorica Srednje škole Novska Mirjana Lončar, uime svog pokojnog supruga i recenzenta zbirke profesora Duška Lončara. Najljepše stihove iz zbirke govorile su članice Društva književnika Hrvatske Kristina Semenjuk, Višnja Lovrić-Mencej i Jasna Popović-Poje.

U kulturno-umjetničkom dijelu programa sudjelovali su učenici naše škole – Marko Martinović, Sebastian Debeljak, Ida Lujić, Ena Anušić i Blaženka Sedić.

Gordana Grabovac, dipl. knjiž.