Posjet Udruženju obrtnika

Učenici 1.e razreda, u okviru izbornog predmeta Obiteljski posao, posjetili su Udruženje obrtnika u Novskoj.

Cilj posjeta je učenje otkrivanjem u neposrednoj životnoj stvarnosti i povezivanje sa usvojenim stručno-teorijskim sadržajima.

O povijesti nastanka i važnosti Udruženja obrtnika za obrtnike na području Novske, Jasenovca i Lipovljana upoznao nas je predsjednik Udruženja, gospodin Željko Pugelnik, a sa postupkom registracije obrta, dokumentacijom potrebnom za osnivanje i rad obrtnika, te statistikama o broju i vrsti obrta, upoznala nas je tajnica, gospođa Lidija Josić.

Učenici su razgledali izložbu fotografija koje bilježe značajne događaje u prošlosti i sadašnjosti članova Udruženja, a na poklon su dobili i bilten.

Kao značajan pokretač malog poduzetništva obrtništvo se dodatno potiče raznim nepovratnim novčanim sredstvima, pa tako na području Novske, Lipovljana i Jasenovca trenutno ima 297 registriranih obrtnika.

Zdenka Marton, prof.