Prezentacija Društva Terra banalis Glina

Dana 26. rujna učenici 2.g razreda prisustvovali su, u organizaciji GKČ Ante Jagar, predstavljanju Društva Terra banalis iz Gline koje se bavi poviješću Vojne krajine.

Jedan od prvih projekata Društva bilo je osnivanje vojne postrojbe koja nosi odore iz 18. st.  i oživljavanje sjećanja na I. i II. Krajišku pukovniju.

Tako smo se upoznali s razvojem odora na području Banovine ali i pokušajem da se danas potakne interes za zavičajnu povijest i tako ožive krajevi koji su godinama zbog različitih razloga bili zapušteni. Posjet su organizirale profesorice Ksenija Bakran Kovačević i Gordana Grabovac.

Ksenija Bakran Kovačević, prof.