Zeleni filmovi u vašoj školi

Program Zeleni filmovi u vašoj školi uspješno je proveden u Srednjoj školi Novska u razdoblju od 16. do 30. svibnja ove godine. Nositelj programa je Ekološko-socijalni forum iz Rijeke, a podržan je od mnogih ustanova, udruga i jedinica regionalne i lokalne  samouprave.

Program je proveden u knjižnici naše škole. Prema unaprijed planiranom rasporedu učenici su za vrijeme sata razrednog odjela, nakon kratkog uvoda, pogledali film Tisuću sunca koji govori o nekim bitnim temama suvremenog čovječanstva. Potom su rješavali radne listiće i pripadajuću on line anketu. Na ovaj je način većina učenika naše škole imala priliku osvijestiti teme o kojima film govori. Učenici su se uglavnom pozitivno izražavali o filmu i temama.

U okviru programa može se pogledati još nekoliko kratkih filmova vezanih uz ekološke teme pa se otvara mogućnost osmišljavanja tematskih nastavnih sati ili se filmovi mogu koristiti kao dopuna određenoj nastavnoj temi.

Iduće školske godine očekujemo nastavak suradnje i mogućnost korištenja novih filmskih sadržaja.

Gordana Grabovac, dipl. knjižničarka